Михаил Южни ще бъде първият съперник на Григор Димитров в Индиън Уелс.

34-годишният московчанин, който е известен с прякороа си „Полковника", победи своя сънародник Даниил Медведев с 6-4, 6-4 след 1 час и 32 минути игра. Победителят направи общо четири пробива и допусна два. Той направи цели 6 двойни грешки, но спечели мача благодарение на повечето точки направени след първи сервис.

Григор Димитров и Стан Вавринка ще играят на двойки след полунощ

Мъри, Джокович и Надал също на корта при тандемите

Гришо досега не се е срещал с този съперник. Българските зрители имаха възможността да се насладят на играта на Южни на турнира Garanti Koza Sofia Open 2017.

Тук в София Южни отстрани в първия кръг сърбина Марко Тепавац, но във втората среща нямаше достатъчно аргументи срещу Жил Мюлер и отстъпи с 3-6, 5-7.

Това е четвърта победа за руснака от началото на годината. Той има и пет загуби. В откритото първенство на Австралия Михаил не се яви срещу Маркос Багдатис.