Григор Димитров донесе втората решаваща победа в двубоя срещу Грузия от група "В" на турнира от ІІІ група на зона "Европа" за Купа "Дейвис", който се играе на Българския национален тенис център.

Григор се наложи с 6:4, 6:1 срещу Георги Цивадзе. Tака националният отбор поведе с 2-0 победи и се класира предсрочно за плейофите в събота, където ще срещне състава на Македония. Победителят от този сблъсък се изкачва във ІІ група на зона "Европа/Африка"

Заради проливния дъжд, мачът на Григор беше спрян при резултат 3:4 и 30:15 при сервис на хасковлията. След тричасова пауза и перфектна работа на хората, които поддържат кортовете, двубоят продължи.

Димитров започна устремно и само за няколко минути спечели първия сет. Той продължи серията си и даде само един гейм на съперника до края за 4:1.

Преди това Димитър Кузманов спечели с 6:3, 6:2 срещу Александър Метревели в първия мач. Следва двубоят на двойки, който e само за статистиката. В него капитанът на България Огнян Илиев е записал Тодор Енев и Петър Трендафилов. Срещу тях би трябвало да играят Метревели и Цивадзе.