Виктория Томова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в германския град Хорб с награден фонд 25 хиляди долара.

Поставената под номер 5 Томова победи туркинята Башак Ерайдън с 6:4, 6:0 за 89 минути. Българката заработи 5 точки за световната ранглиста и 392 долара.

Българката Александрина Найденова се класира за втория кръг на турнира по тенис на твърди кортове в бразилския град Кампос до Жордао с награден фонд 25 хиляди долара.

Шестата поставена в схемата Найденова победи представителката на домакините Лаура Пигоси с 6:2, 5:7, 6:4 за 2:10 часа.

Българката направи пробив за 4:3 в третия сет, който беше решаващ за спечелването на мача.

Найденова си осигури 5 точки за световната ранглиста и 392 долара, а във втория кръг ще играе друга бразилка Наталия Роси.

Националката на България за "Фед Къп" Диа Евтимова се класира за втория кръг на турнира по тенис на червени кортове в сръбския град Палич с награден фонд $10 хиляди. Поставената под номер 2 Евтимова постигна труден успех над представителката на домакините Барбара Бонич с 6:3, 4:6, 7:5 за 2:44 часа. Българката направи решаващ пробив в 11-ия гейм на третия сет и при свой сервис приключи мача.

Евтимова заработи 1 точка за световната ранглиста и 196 долара, а за място на четвъртфиналите ще срещне Лука Нагимихали от Унгария.