Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова започна с победа участието си в Откритото първенство на САЩ. В среща от първи кръг пловдивчанката се наложи с 6:3, 6:4 над Камила Джорджи (Италия).

Двубоя между двете продължи около час и половина, а Пиронкова имаше леки затруднения само във втория сет, когато допусна два пробива. С общо 5 пробива на сметката си обаче Пиронкова подсигури участието си в следващата фаза.

Във втори кръг Цвети ще премери сили с японката Аюми Морита, която е №95 в ранглистата на WTA. До момента двете са играли два мача, като Цвети води с 2:0 победи, при това без загубен сет!

Любопитното е, че Пиронкова се класира за втори кръг на US Open за трета поредна година. Българката обаче никога не е достигала до трети кръг в Ню Йорк, като при успех над Морита ще регистрира най-големия си успех в Голямата ябълка.

Иначе Морита на старта победи поставената под №26 Моника Никулеску. В тази част на схемата е и бившата №1 в света Каролина Вожняцки, която изглежда най-вероятна съперничка на Цвети в трети кръг, ако разбира се българката достигне до тази фаза на турнира.

По всяка вероятност двубоят между Пиронкова и Морита ще се играе в четвъртък. В сряда пък се очаква на кортовете на „Флашинг Медоуз" да излезе и представителят ни в схемата при мъжете Григор Димитров, който в първи кръг има за съперник французина Беноа Пер.