Новак Джокович се класира за III кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс. Поставеният под номер 2 сърбин се справи с румънеца Виктор Ханеску - 7:6 (1), 6:2 за 85 минути и записи 550-а победа в кариерата си.

Сърбинът, който е победител в надпреварата през 2008 и 2011 година, търси първи финал през сезона след колебливото начало на годината. Джокович спаси пет възможности за пробив на съперника си в оспорвания първи сет, но в тайбрека доминираше.

Във втората част той изцяло контролираше мача, за да стигне до крайния успех. В трети кръг Ноле ще се изправи срещу Алехандро Гонсалес (Колумбия), който елиминира 31-ия в схемата хърватин Иван Додиг с 6:4, 2:6, 7:6 (5).

Четвъртфиналистът от миналия сезон Жо-Вилфред Цонга (Франция) отпадна. Номер 9 в схемата Цонга загуби от сънародника си Жулиен Бенето с 4:6, 4:6 за 85 минути.

За място на осминафиналите Бенето ще срещне квалификанта Доминик Тийм от Австрия, който отстрани със 7:6 (5), 6:2 друг французин Жил Симон, номер 21 в схемата.