Първата ракета на България Цветана Пиронкова отпадна на старта на тенис  турнира в Доха, Катар, с награден фонд 1 340 000 долара. Пловдивчанката отстъпи на Франческа Скиавоне от Италия с 2:6, 4:6 за един час и 28 минути.

Пиронкова спечели само една точка в първите два гейма и логично ги загуби. После допусна още един пробив за 0:3, когато спаси четири брекпойнта, а взе първия си гейм за 1:4. След това Скиавоне печелеше подаванията си и се стигна до 6:2 за нея.

Втората част започна пак с два пробива в сервиса на 19-годишната Цветана и 0:3. При 1:4 българката поведе с 40:0 при подаване на италианката, но загуби и този гейм. Все пак Цеци направи първия си пробив в мача за 3:5. След това намали и до 4:5. В последния гейм нашата тенисистка имаше две възможности да изравни на 5:5, но не успя да ги реализира. След това тя спаси един мачпойнт, но капитулира при втория.

Цветана вкара едва 44 процента от първия си сервис и спечели общо 50 точки срещу 66 за съперничката й.

За участието си в Катар Цветана Пиронкова спечели 1 точка за ранглистата и 9050 долара от наградния фонд. Следващото й участие ще бъде на турнира в Индиън Уелс (САЩ) от 5 март.