Най-добрата българска тенисистка Цветана Пиронкова приключи участието си на „Ролан Гарос" 2012. В среща от втори кръг пловдивчанката отстъпи с 6:2, 3:6, 1:6 пред финалистката от последните две издания на турнира Франческа Скиавоне. Това беше пети двубой между двете, а Скиавоне записа пета победа.

С отпадането си днес Пиронкова не успя за първи път в кариерата си да прескочи втори кръг на надпреварата във френската столица.

Пиронкова започна много силно срещата и след 35 минути игра поведе в резултата с 6:2, след като осъществи 4 пробива. През втория сет обаче Скиавоне стабилизира значително началния си удар и това даде резултат - 6:3 за италианката.

В третата част Пиронкова започна с пробив - 1:0, но отстъпи в следващите 6 гейма и напусна турнира. Важно е да се отбележи, че в последните минути Цвети имаше и физически проблеми, които й пречиха да играе на 100%.

По-късно днес двубоя си от втори кръг ще изиграе и Григор Димитров, който ще има за съперник 17-ия в схемата Ришар Гаске (Франция). Срещата между двамата ще бъде на корт „Сузан Ленглен" ще бъде предаван по „Евроспорт" или „Евроспорт 2".