Цветана Пиронкова записа най-големия успех в кариерата си, след като се класира за 1/4-финал на Уимбълдън! Най-добрата българска тенисистка победи с 6-4, 6-4 бившата финалистка от надпреварата Марион Бартоли и по този начин продължава без загубен сет в английската столица.

Мачът между двете продължи близо два часа, а за класирането си сред най-добрите 8 Пиронкова си гарантира малко повече от 120 000 паунда от наградния фонд, както и сериозен прогрес в ранглистата.

Началото на мача не вещаеше подобен край. Опитната Бартоли започна силно и набързо поведе с 3-0. В този момент обаче Пиронкова сякаш осъзна, че няма какво да губи и заигра прекрасно. Българката бързо върна пробива, след втори такъв си осигури първия сет.
Силната игра на Цеци продължи и в началото на втората част.

Нашето момиче първа стигна до пробив и поведе с 3-1. Така, гейм след гейм, се стигна до драматичните последни моменти на срещата. Французойката върна пробива и изравни резултат - 4:4 гейма. След едноминутната пауза обаче Пиронкова отново взе инициативата, спечели следващите два гейма и затвори мача.

Следващият съперник на първата ракета на България е световната номер 2 Винъс Уилямс.