Петра Квитова се класира за финала на турнира от женската тенис асоциация в Ухан, Китай с награден фонд от 2,4 млн. дола. Поставената под № 3 чехкиня се наложи над Елина Свитолина в полуфинален двубой с 6:3, 7:5.Мачът продължи 1 час и 36 минути.

Още в първия гейм на първия сет Свитолина спаси брейкпойнт, но загуби следващото си подаване. Оказа се, че Квитова се нуждае от един пробив, за да затвори сета в своя полза.

Във втория сет чехкинята продължи да диктува играта. Въпреки че допусна един пробив, тя отговори с два и спечели сета със 7:5.

На финала Квитова ще играе с победителката от другия полуфинал Каролине Вознячки и Южени Бушар. Ако спечели титлата в Ухан, тя ще намери място сред първите осем в света за годината и ще си осигури участие във финалния турнир на Женската тенис асоциация в Сингапур.