Петра Квитова е първата четвъртфиналистка на турнира на червени кортове в зала в Щутгарт (Германия). Левичарката се справи с квалификантката от Белгия Греетье Минен с 6-1, 6-4 за 1 час и 14 минути. Мачът беше първи за Квитова в Щутгарт, защото схемата е за 28 тенистки и първите 4 почиват в първия кръг. Минен изигра петия си двубой. Тя трябваше да преодолее и три квалификационни кръга.

Григор Димитров излиза отново на корта в Барселона около 14:00 часа

Мачът на българина е на "Мануел Орантес" срещу чилийска сензация

Днес ще се изграят останалите 7 осминафинала, като за първи път на корта в Щутгарт ще излязат №1 Наоми Осака (Япония), №4 Каролина Плишкова (Чехия) и №5 Анжелик Кербер (Германия). Поставената под №2 Симона Халеп се оттегли в последния момент от надпреварата от WTA Premier.

В квалификациите участва и българката Изабелла Шиникова, която победи германката Забине Лисицки и загуби от рускинята Вера Звонарьова.