Отборът на Испания отстрани Аржентина след 2:1 победи в четвъртфинален сблъсък в новия формат на Купа Дейвис.

Испанците, които са домакини на надпреварата, изостанаха в резултата след поражението на Пабло Кареньо Буста от Гуидо Пея след 7:6 (3), 6:7 (4), 1:6. Кареньо Буста, който замести оттеглилия се заради смъртта на баща си Роберто Баутиста Агут, спечели първия сет срещу Пея след тайбрек, но след като отстъпи във втората част по същия начин, не оказа съпротива на аржентинеца в третата и така южноамериканците се доближиха на успех от класиране за полуфиналите.

Впоследствие обаче на корта излезе световният номер 1 Рафаел Надал, който буквално се разправи с Диего Шварцман и след 6:1, 6:2 гарантира решителен сблъсък на двойки за определянето на последните полуфиналист в надпреварата. Двойковият мач предизвика големи емоции за зрителите, като Матадора замени Фелисиано Лопес и в тандем с Марсел Гранойерс се справи със съпротивата на Максимо Гонзалес/Леонардо Майер след 6:4, 4:6, 6:3.

Така, Испания оформи втория полуфинал в турнира, като съперник на иберийците ще бъде Великобритания.

Русия надви Сърбия след драма на двойки за "Купа Дейвис"

Карен Хачанов и Андрей Рубльов спечелиха тайбрека на третия сет срещу Новак Джокович и Виктор Троицки