Първите четири поставени се класираха за полуфиналите на турнира по тенис провеждащ се в мексиканския град Монтерей,

Германката Анжелик Кербер детронира британката Хедър Уотсън, като я победи с 6-4, 6-4 за 1 час и 23 минути игра. Уотсън беше спечелила надпреварата през миналата година и се надяваше да повтори успеха си.

Световната №1 Кербер не допусна пробив, въпреки че трябваше да отрази цели осем възможности. Тя взе два сервис гейма на противничката си за 1-0 в първия сет и за 4-3 във втората част, които се оказаха решителни за победата.

Хедър Уотсън

Карла Суарес Наваро ще бъде съперник на Кербер на полуфинала. Испанката разгроми французойката Ализе Корне с 6-1, 6-1 само за 57 минути. Двете имаха по 4 победи в мачовете помежду им, но в този превъзходството на Суарес Наваро беше огромно.

В долната част на схемата друга французойка Каролин Гарсия се нуждаеше от малко повече от един час за победата си над американката Джулия Босеръп с 6-3, 6-2. Гарсия направи 11 аса и допусна 1 пробив при единствената възможност за Босеръп. В началото на третия сет французойката спечели първите 4 гейма. Точките в тях бяха 16-5.

Поставената под №2 рускиня Анастасия Павлюченкова се наложи трудно над унгарката Тимеа Бабош с  6-2 3-6 7-5.