Шампионът от Australian Open Яник Синер се класира за четвъртфиналите на първия за годината турнир от сериите "Мастърс 1000" в Индиън Уелс. Италианецът победи със 7:6(4), 6:1 Бен Шелтън (САЩ). За място на полуфиналите Синер ще се изправи срещу Иржи Лехечка, който елиминира Стефанос Циципас.

Първият сет в мача на Синер срещу Шелтън беше решаващ. Двамата тенисисти си размениха по един пробив и се стигна до тайбрек. При 4:4 Яник Синер реализира три последователни точки и затвори първия сет в своя полза.

Това сякаш пречупи Бен Шелтън. Във втория сет играта на 21-годишния американец тотално се разстрои. Той беше пометен, като съумя да спечели само един гейм.

В друг мач от 1/8-финалите в Индиън Уелс, който се игра тази нощ, Александър Зверев направи обрат срещу Алекс де Минор. Той загуби първия сет с 5:7, но спечели следващите два съответно с 6:2 и 6:3 и си осигури място вчетвъртфиналите, където негов съперник ще бъде Карлос Алкарас. Снощи вторият в света преодоля съпротивата на Фабиан Марожан.