Сръбкинята Олга Данилович стана първата шампионка на турнира на червени кортове в Москва, който е с награден фонд от 750 хиляди долара. Надпреварата замени тази в Бостад (Швеция) в серията WTA International.

Джон Иснър за пети път вдигна купата на ATP 250 в Атланта

Американецът победи сънародника си Райън Харисън на финала

17-годишната сръбкиня победи на финала връстничката си от Русия Анастасия Потапова със 7-5, 6-7(1), 6-4 след 139 минути игра. Данилович беше отпаднала в квалификациите, но беше добавена в основната схема като "лъки лузър". Тя можеше да реши мача още във втория сет, след като пропусна мачбол на собствен сервис при 5-4. В първата част Данилович навакса ранно изоставане след 1-4.

Потапова участва с "уайлд кард" и беше под №204 в ранглистата на WTA преди началото на турнира. Тя елиминира в първия кръг българската №1 Виктория Томова. Представителката на домакините на два пъти повеждаше с пробив в третия сет за 3-2 и 4-3, но загуби последните три гейма в мача.

Олга Данилович ще се изкачи до №112, а Анастасия Потапова до №134 след отличното си представяне в Москва. И двете играха за първи път на финал от WTA.