Най-добрият български тенисист Григор Димитров ще се изправи срещу 57-мия в световната ранглиста Александър Шевченко на четвъртфиналите в турнира от категория АТР 500 в Ротердам. Двубоят е първи в програмата за деня и ще започне в 14:00.

Гришо стигна до тази фаза за втора поредна година, след като елиминира последователно Лоренцо Сонего и Мартон Фучович. Шевченко пък поднесе една от големите изненади в надпреварата и сезона до момента като цяло, като елиминира световния номер 7 Холгер Руне.

През миналата година Димитров стигна до полуфиналите в Ротердам, където загуби от Даниил Медведев. Целият поход на българина през 2023-та бе свързан с успехи над наглед дори по-сложни съперници, отколкото сега - Аслан Карацев, Хуберт Хуркач и Алекс де Минор.

Григор Димитров - Мартон Фучович 6:3, 7:5

Двубоят започва в 12:00 часа

преди 2 месеца в 16:11 ч.

Гришо е на полуфинал в Ротердам!

6:4 Пробив, сет и мач за Григор Димитров. Българинът е на полуфинал в Ротердам!

Последно обновление в 16:13 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 16:02 ч.

При 30:15 българинът реши да играе сервис-мрежа. За негов късмет Шевченко сбърка при ретур, след което Геймът бе затворен с превъзходна комбинация 4:3. Най-бързият сервис гейм на 23-годишния тенисист в двубоя 4:4.  С изключение на непродиктувана неточната грешка от правата страна на ракетата, Гришо с огромни усилия завърши с ас за 5:4.

Последно обновление в 16:07 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 15:54 ч.

Фантастичен гейм на Григор! Имаше да направи няколко трудни удара, но не сбърка и спечели подаването си на 15 - 3:2. Димитров за пореден път взе две разигравания на сервис гейма на противника, ала невърнатите сервиси му изиграват лоша шега 3:3.

Последно обновление в 15:58 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 15:48 ч.

Стабилен сервис гейм на Гришо не позволи на съперника му да поведе за първи път в сблъсъка 2:1. Казахстанецът загуби две точки на подаването си, но сервираше отлично 2:2.

Последно обновление в 15:52 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 15:44 ч.

Българинът се уповавава на сервисите на днешния си съперник. Не случайно стигна до 40:40 от губеща позиция, но за съжаление Шевченко не се сломи 1:1.

преди 2 месеца в 15:39 ч.

Tрети сет

Григор запази спокойствие започва добре сета, като геймът завърши със седмия му ас 1:0.

Последно обновление в 15:43 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 15:33 ч.

Сет за Шевченко!

Какъв гейм! Гришо спаси два сетбола, а след това стигна и до първата си възможност за пробив в мача, но не я реализира. След това пък Шевченко изпусна трети сетбол. Последва най-доброто разиграване в мача и българинът го спечели. За зла участ на българина Шевченко спечели с петия си сетбол 3:6.

преди 2 месеца в 15:20 ч.

Предстои решаващ трети сет заради невероятните сервиси на Шевченко. Гришо обаче съумя да направи един уинър от ретур 2:5. Българинът остава в този сет, но трябва да се възползва от последната си възможност да се върне в резултата - 3:5.

Последно обновление в 15:25 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 15:18 ч.

Григор ще използва момента да атакува, за да навакса изоставането във втория сет - 2:4.

Последно обновление в 15:18 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 15:15 ч.

Сервирането на Шевченко продължава да е на високо равнище, като го затвърждава и с още един ас - 1:4.

преди 2 месеца в 15:09 ч.

Шевченко не спря да действа със самочувствие макар да попадна в трудна ситуация 30:30 - 0:3. Неотразен начален удар, ас, форхенд-уинър и още един сервис сложиха край негативната поредица на българина - 1:3.

Последно обновление в 15:14 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 15:06 ч.

Пробив!

Първи шанс за пробив след форхенд на българина в мрежата при 30:30. После игра на втори сервис и очаквано се провали подаването си след фамозен ретур на Шевченко - 0:2.

Последно обновление в 15:07 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 15:02 ч.

Втори сет

Шевченко започна силно втората част, като изобщо не срещна трудности в първия си сервис гейм - 0:1.

преди 2 месеца в 15:00 ч.

СЕТ ЗА ГРИШО!

Българинът е победител в тайбрека със 7:2 точки след две грешки на съперника му, които донесоха мини пробиви. На сервис тенис ракетата ни се представи феноменално. По този начин той печели осми тайбрек от общо 10 през сезона. 7-6.

Последно обновление в 15:03 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 14:58 ч.

Уникален сервис гейм и на Шевченко, който той вече има шест аса. Спечели 20 точки на сервис и загуби само две - 6:6.

преди 2 месеца в 14:51 ч.

Слабо воле на мрежата на бившия номер 3 в света означаваше 0-15. След това той пласира ас и два невърнати сервиса за 40-15. Неточност от форхенд на Гришо доведе до 40-30, но той си гарантира тайбрек със сервис-мрежа - 6:5.

Последно обновление в 14:54 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 14:49 ч.

Димитров пласира прекрасен ретур от форхенд за 15-15, ала казахстанеца реализира четвъртия си ас. Нов хубав ретур на Григор не сполучли поради негова грешка от бекхенд. Едва с една загубена точка Шевченко продължи "надстрелването" - 5:5.

Последно обновление в 14:51 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 14:42 ч.

Геймът стартира с два ретура, а след това и ас на Шевченко. При последната точка се получи разиграване, което приключи с бекхенд по правата в аут на Григор - 4:4. Разиграване приключи с форхенд в аут от Шевченко, ала страхотна защита и непредизвиканта грешка затрудниха българина. Хубавото е, че не се сломи а форхенд в мрежата на казахстанеца сложи край на гейма - 5:4.

Последно обновление в 14:48 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 14:32 ч.

Гришо се стегна при поразяващия си първи сервис - 3:2. Българинът изпитваше затруднение да влезе в разиграване от ретур и това създаде интригата в сета - 3:3.  Димитров пласира впечатляващ ас с 213 км/ч, след което допусна втора двойна грешка. За щастие той запази увереност и спечели подаването си - 4:3.

Последно обновление в 14:40 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 14:23 ч.

Гришо показа класа при своето подаване и пропиля само една точка заради пресилен подсечен бекхенд - 2:1. Шевченко демонстрира великолепен форхенд - 2:2.

Последно обновление в 14:27 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 14:18 ч.

В следващия Шевченко сервира отлично, за да поведе с 40:15. Първоначално казахстанецът удари топката в мрежата, обнадеждавайки хасковлията, но в разиграването опонентът му се добра до успеха - 1:1.

Последно обновление в 14:21 ч. на 16.02

преди 2 месеца в 14:11 ч.

Първи сет

Григор спечели жребия и сервира първи. Българинът започна колебливо, тъй като заради грешки резултатът 30-30. С чудесен начален удар обаче най-добрият ни тенисист поведе, след което затвори гейма.

Последно обновление в 14:45 ч. на 16.02