Новак Джокович пропусна мачбол в тайбрека на третия сет, но пречупи представителя на домакините Тенис Сандгрен в мач от втория кръг на Откритото първенство по тенис на САЩ. Сърбинът се наложи с 6-1, 6-3, 6-7(2), 6-2 след 2 часа и 48 минути, като двамата изиграха общо 243 точки.

Всички резултати от третия ден на US Open 2018

Николоз Басилашвили и Николас Хари попариха домакините

Джокович ще срещне в утрешния 1/16-финал французина Ришар Гаске. Французинът преодоля сънародника на Ноле Ласло Джере с 6-3, 7-6(5), 6-3.

"Мисля, че играх много добре в първите два сета, но след това изпаднах в някаква дупка. Не съм доволен, че позволих да загубя концентрация, но съумях да се взема в ръце и да спечеля четвъртия сет", сподели №6 в схемата Новак Джокович, който иначе е фаворит за спечелване на трофея.

Сандгрен за втори път губи тази година от Джокович мач от турнир от "Големия шлем". През юли на Уимбълдън американецът взе само 6 гейма. Тенис беше видимо умерен в края на мача и се предаде.

При успех срещу Гаске Ноле ще спори в понеделник с победителя от двубоя Люка Пуй (Франция) - Жоао Соуза (Португалия).