Новак Джокович се класира за финала на Мастърса в Париж. Сръбският тенисист постигна много трудна победа срещу Хуберт Хуркач след обрат - 3:6 6:0 7:6(5) в зала "Берси".

С достигането до сблъсъка за титлата Жокера пренаписа историята на тениса. За рекорден седми пореден път той си гарантира приключване на годината като №1 в световната ранглиста (2011, 2012, 2014, 2015, 2018, 2020, 2021). Джокович подобри постижението на Пийт Сампрас, който е на върха между 1993-а и 1998-а.

Два супер мача на корта в Париж днес

Време е за полуфиналите

В първия сет Новак допусна пробив при 3:4 и сета отиде на сметката на полската първа ракета, но във втория световният номер 1 бе в стихията си и "завъртя геврек" на своя съперник, като не му даде нито един гейм.

Третият сет предложи истинско зрелище като двамата тенисисти си размениха по два пробива и три минипробива в тайбрека, който в крайна сметка бе спечелен от Джокович.

Съперник на Джокович на финала ще е защитаващият титлата си в Париж Даниил Медведев. Поставеният под №2 руснак победи на полуфиналите четвъртия в схемата и олимпийски шампион от тази година Александър Зверев с 6:2, 6:2 за 81 минути.