Сръбският тенисист Новак Джокович успя да спечели втория за годината турнир от сериите "Мастърс" в Маями след трисетова победа над аржентинеца Гилермо Каняс - 6:3 6:2 6:4.

Така Джокович измести Андре Агаси като най-младият носител на трофея от Маями в 23-годишната история на турнира. Това е втора титла за сърбина за годината и четвърта в кариерата му.

Двамата тенисисти демонстрираха отлична игра на финала. В първия сет 19-годишният Джокович тръгна много уверено. Сърбинът проби при 2:1 аржентинеца, който по-рано в надпреварата победи Роджър Федерер. Така без проблеми Новак стигна до победата в сета, след като даде на Каняс само един път възможност за пробив и едва четири точки при своето сервиране.

Във втория сет отново Джокович спечели, въпреки усилията на Каняс да вземе победата в сета. В петия гейм Новак проби Каняс. Завърналият се след двегодишно наказание аржентински тенисист показа, че се бори до последния момент.

Така, в шестия гейм, когато Джокович трябваше да затвърди пробива си, двамата реализираха девет равенства, преди сърбинът да си вземе с невероятни усилия гейма.

След спечелването му психологическото предимство беше на страната на сръбския талант и той моментално разби отново сервиса на Каняс.

Третият сет също беше оспорван, но постепенно Джокович наложи волята си. В последния гейм Каняс отрази три мачбола, за да стигне до равенство, но в крайна сметка Новак показа изключителна психика, за да реализира победната точка.

Преди две седмици Джокович загуби финала на Индиън Уелс от испанеца Рафаел Надал, но този път 19-годишният сръбски талант сграбчи шанса си и взе първия си трофей от сериите Мастърс.