Защитаващият титлата си и водач в световната ранглиста Новак Джокович се класира за четвъртфиналите на Откритото първенство на Франция по тенис.

Сърбинът, който е номер 1 в схемата на турнира, победи Диего Шварцман (Аржентина) с 6:1, 6:3, 6:3 за 2:17 часа.

За Джокович това е рекордно 16-о участие на четвъртфиналите в Париж.

Димитър Кузманов научи първия си съперник в Познан

С награден фонд 67960 евро

Сърбинът имаше трунности само в началото на втория сет, в които губеше с 0:3, но взе следващите седем поредни гейма, за да поведе с 1:0 в третия сет.

Джокович е спечелил и четирите си мача до момента на "Ролан Гарос" в три сета, в които е загубил само 30 гейма общо. Той достига до четвъртфиналите за 13-а поредна година и е шампион от 2016 и 2021 година.

Сърбинът може да срещне в следващия си двубой 13-кратния шампион Рафаел Надал, ако той постигна успех срещу Феликс Оже-Алиасим по-късно днес.

Евентуално това ще бъде 59-ият двубой между Джокович и Надал, повече от всички други двама в професионалната тенис ера.