Големият фаворит за трофея на US Open 2018 Новак Джокович преодоля известни трудности в третия сет и победи унгареца Мартон Фучович с 6-3, 3-6, 6-4, 6-0 за 2 часа и 58 минути.

Каролине Возняцки и Йелена Остапенка продължават в жегата в Ню Йорк

Латвийката допусна няколко обрата преди да победи Андреа Петкович

Адската жега в Ню Йорк и стомашни проблеми за малко не извадиха бившият №1 от надпреварата. Той няколко пъти вика физиотерапевт и лекар, а и се възползва от 10-минутна почивка между третия и четвъртия сет.

Фучович имаше много силен момент в мач. Той извади втория сет, а след това можеше да поведе с втори пробив за 5-2 в третия. Оттук до края Джокович възкръсна и взе последните 10 гейма в мача. Той прекрасно умее да забавя темпото, когато изпитва затруднения. И да удари, когато съперникът му си помили, че е надделял.

"Беше тежко. И двамата имахме проблеми. И не бяхме единствените днес. Имаше десет отказвания в мъжката схема. Брутални условия, но това е положението. Трябва някак да се справиш с тях. Трябваше да намеря начин да се извадя от неприятната ситуация. Имахме равенство в сетовете и изоставах с пробив.

При 4:3 в негова полза и негов сервис успях да изиграя добър гейм, това беше ключов момент. Видях, че той забави малко темпото. Изпита някои физически проблеми. Там усетих, че трябва да използвам възможността и да се опитам да се върна в мача", сподели Джокович след успеха.

Утре Джокович ще срещне надеждата на домакините Тенис Сандгрен, който влезе в прожекторите след отлично изигран Australian Open 2018.