Сръбската суперзвезда в мъжкия тенис Новак Джокович победи Стан Вавринка с 6:2, 6:2, и се класира за 1/4-финалите на турнира по тенис в Рим с награден фонд 6 милиона евро.

За водача в световната ранглиста това е 16-о участие на този етап в Рим от 16 възможности. Очакванията в мача с Вавринка бяха за повече съпротива от страна на швейцареца, но това не се случи. Следващият съперник на Джокович е Феликс Оже-Алиасим от Канада.

Още в първия гейм той му отне сервиса сякаш на шега и го проби на 15. След това го проби още един път - в седмия гейм, може би малко по-трудно, но най-вече заради отпускането си в някои моменти.

Вавринка успя да върне един пробив чак в шестия гейм на втория сет, но беше прекалено късно за какъвто и да е обрат. Новак Джокович веднага му го върна и след това си спечели подаването и така минава в следващия етап за 76 минути игра.