Световният №1 Новак Джокович (Сърбия) и канадският майстор на сервиси Милош Раонич се класираха за финала на турнира "Мастърс" 1000 в Ню Йорк.

Джокович постигна 22-ата си победа за сезона в 22 мача, след като преодоля сет пасив и болки във врата. Той се наложи над испанеца Роберто Баутиста Агут с 4-6, 6-4, 7-6(0).

17-кратният шампион в турнирите от "Големия шлем" заби 14 аса за успеха, а най-критичният момент за него дойде в третия сет, когато позволи на Баутиста Агут да направи пробив за 5-6 гейма.

Джокович веднага успя да върне пробива, а в тайбрека беше безкомпромисен и не даде нито една точка на испанския си съперник.

Доста по-лесно за финала се класира Милош Раонич. 29-годишният канадец победи Стефанос Циципас (Гърция) със 7-6(5), 6-3 и достигна 22-ия си финал в турнири от ATP, след като заби 12 аса и спечели 90 процента от разиграванията при вкаран първи сервис.

Задачата на Раонич във финала обаче няма да е никак лесна, защото той има 10 загуби в 10 мача срещу Джокович.

Мачът за титлата е тази вечер от 20:00 часа, а от понеделник, отново на кортовете "Флaшинг Медоус" в Ню Йорк започва и US Open 2000.