Каролина Плишкова триумфира на турнира на трева в Ийстбърн. На финала 25-годишната чехкиня победи бившата номер 1 в света Каролине Возняцки с 6:4, 6:4.

Третата в света завърши първата част с гейм на нула и започна с два поредни гейма при свой начален удар, в които не загуби точка. След някои грешки Плишкова сами си създаде проблеми в шестия гейм, когато трябваше да спасява четири възможности за пробив.

Сервисът й обаче бе на ниво и тя се справи. Чехкинята направи пробив за 5:4 и малко по-късно сложи край на мача след 1 час и 22 минути игра.

Плишкова демонстрира отлична форма преди старта на "Уимбълдън", който започва в понеделник. В Лондон тя ще има отлични шансове да атакува първото място в света. В момента тя е трета, но миналата година отпадна във втория кръг на "Ол Ингланд Клъб", а Анжелик Кербер и Симона Халеп стигнаха далеч по-напред.

Няма фавортитка за овакантената от Серина титла на Уимбълдън

Халеп и Плишкова искат да свалят Кербер от върха

За Вожняцки това е четвърти пореден загубен финал през този сезон, като единият от тях бе именно от Плишкова в Доха. 26-годишната датчанка игра за първи път на финала в Ийстбърн от 2009 г., когато спечели титлата.