Най-добрият тенисист от началото на годината - Новак Джокович, продължава наказателната си акция. Сърбинът, който е №2 в ранглистата, се класира за трети кръг на Уимбълдън, след като се наложи с 6:3, 6:4, 6:2 над Кевин Андерсън (РЮА).

Още от самото начало на срещата Джокович показа, че няма намерение да губи излишно време на корта и след точно 15 минути игра водеше в резултата с 5:0 гейма. Единствените затруднения на корта сърбинът изпитваше през втория сет, когато снажният Андерсън сервираше отлично. Все пак с решителен пробив в седмия гейм Ноле поведе с 2:0. От тук до края на мача за Джокович не представляваше проблем да подпечата оставането си в турнира.

В трети кръг съперник на сърбина ще бъде победителят от мача Андреас Сепи (Италия) - Маркос Багдатис (Кипър).

„Доволен съм от начина, по който играх не само днес, но и в първи кръг. Сервирам добре, ретурите ми са добри и няма от какво да се страхувам. В съвременния тенис е много важно как връщаш сервиса на съперника, а днес показах, че се справям добре с този аспект от играта", коментира Джокович.

Припомняме, че сърбинът може да оглави еднолично ранглистата на ATP още при следващото й обновяване, но за тази цел ще трябва да се класира на финал на Уимбълдън.