Чилиецът Николас Джари сложи край на надеждите на Стефанос Циципас за титла на турнира от ATP 250 в Хертогенбош, Холандия. Джари се наложи с 6-4, 3-6, 6-4 и днес ще спори с победителя от доиграването между Михаил Кукушкин (Казахстан) и Ришар Гаске (Франция).

Фаворитите окапаха във втория кръг на турнира на трева в Щутгарт

Александър Зверев загуби от сънародника си Дъстин Браун

Двубоят беше прекъснат вчера при резултат 6-4, 1-2, Днешната програма започва с мач между №2 Борна Чорич (Хърватия) и Кристиан Гарин (Чили). След тях на корта ще излязат Давид Гофен (Белгия) и Адриан Манарино (Франция).

Манарино загуби катастрофално първия сет срещу №4 Фернандо Вердаско (Испания), но след това намери верния ритъм и се класира за четвъртфинал.

След 16:00 часа е австралийското дерби Алекс де Минор - Джордан Томпсън.

Резултати от осминафиналите на турнира на трева от ATP 250 в Хертогенбош, Холандия:

Николас Джари (Чили) - Стефанос Циципас (Гърция, №1) 6-4, 3-6, 6-4

Михаил Кукушкин (Казахстан) - Ришар Гаске (Франция, №8)

Алекс де Минор (Австралия, №3) - Андреас Сепи (Италия) 7-5, 6-3

Джордан Томпсън (Австралия) - Франсис Тиафо (САЩ, №6) 6-3, 6-2

Адриан Манарино (Франция) - Фернандо Вердаско (Испания, №4) 1-6, 6-3, 6-4

Кристиан Гарин (Чили, №7) - Робин Хаасе (Холандия) 7-5, 7-5

Борна Чорич (Хърватиям №2УК) - Тейлър Фриц (САЩ) 4-6, 6-3 6-3