Ник Кирьос се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Монреал (Канада) с награден фонд 6,57 милиона.

Австралиецът отново демонстрира страхотно представяне и победи сънародника си Алекс де Минор с 6:2, 6:3 само за 64 минути игра, ден след успеха му над водача в световната ранглиста Даниил Медведев от Русия.

Финалистът от "Уимбълдън" играе най-добрия тенис в кариерата си до момента. Той спечели първите четири гейма в началото на мача и уверено спечели началния сет. Във втория 27-годишният Ник Кирьос и Алекс де Минор размениха общо три пробива при превъзходство за Кирьос, който поведе с 3:1. С нов пробив той дръпна с 5:2 и въпреки, че до края нито един от съперниците не спечели на свой сервис, именно Ник Кирьос ликува.

Победата над Де Минор ще донесе на Кирьос място сред поставените тенисисти за Откритото първенство на САЩ по-късно този месец.

"Направих каквото трябваше да направя. Алекс е страхотен играч, той е сред най-добрите в тениса и е много бърз", заяви Ник Кирьос, който спечели 15 от последните си 16 мача. "Беше ми много трудно след вчерашния мач с Даниил. Публиката беше невероятна. Това е ден, който вероятно никога няма да забравя. Трудно ми беше и чисто психически, защото Алекс ми е добър приятел, а никога не е лесно да играеш срещу приятел, особено ако е австралиец", добави Кирьос.

Следващият му съперник е осмият поставен поляк Хуберт Хуркач, който по-рано отстрани испанеца Алберт Рамос-Винолас с 6:7(6), 6:2, 7:6(3).