Австралиецът Ник Кириос счупи ракетата си след загубения първи сет, запя и обърна германеца Миша Зверев с 3-6, 6-2, 6-2 в първия осминафинален мач на China Open 2017.

Програма на тенис турнира в Пекин за сряда

Двубоят Шарапова - Халеп предшества Димитров - Дел Потро

Ексцентричният тенисист получи само предупреждение от съдията за счупването на ракетата. В такива ситуации подобно поведение влияе пагубно на загубилия нервите си, но в случая потърпевш се оказа съперникът на Кириос, Миша Зверев.

Той загуби концентрация и допусна пробив в първия гейм на втория сет, с което върна поставения под №8 в мача.

Оттук до края австралиецът сервира безпощадно и с още три пробива затвори мача. Той до такава степен се успокои, че в една от почивките запя песен, която се чу по високоговорителите.

Кириос ще играе на четвъртфинала в петък срещу един от двамата квалификанти - Стив Дарси (Белгия) или Душан Лайович (Сърбия). Дарси спечели първия сет с 6-3.