Ник Кириос забрави обувките си за тенис в съблекалнята, но успя да се класира за втория кръг на турнира "Мастърс" 1000 в Синсинати.

Григор Димитров:  Трябва да мисля мач за мач, както направих миналата година в Синсинати

Григор Димитров: Трябва да мисля мач за мач, както направих миналата година в Синсинати

Българинът разкри чувствата си за един от любимите си турнири

Австралиецът излезе на корта за мача си с американеца Денис Кудла с баскетболни кецове, но не можа да намери обувките си за тенис в сака си. Той помоли организаторите да му донесат екипировката от съблекалнята, като докато чакаше остана по чорапи на корта.

Мачът с Кудла беше много оспорван и завърши след драматичен тайбрек в третия сет. Кириос реализира шестия си мачбол, като трябваше да спасява и един при резултат 7-8. Единственият пробив в мача стана в последния гейм на втория сет, когато Ник изравни резултата. Австралиецът спечели с 6-7(2), 7-5, 7-6(9) за 2 часа и 1 минута игра.

Във втория кръг Кириос ще срещне младата хърватска надежда Борна Чорич. На осминафинала негов съперник може да бъде №4 в схемата Хуан Мартин дел Потро (Аржентина).