Австралия се наложи над Белгия с 2-1 успеха и си осигури четвъртфинален мач днес с Канада за "Купа Дейвис".

Ник Кириьос се завърна на корта след изцепките си в Китай. Той беше убедителен срещу Срив Дарси и взе всички точки на първи сервис. Ексцентрикът даде общо 7 точки, когато бие начален удар, като три от тях в третия гейм на втория сет.

Резултати и класирания от финалния турнир за "Купа Дейвис" в Мадрид
Обновена

В неделя ще стане известен новият световен отборен шампион по тенис при мъжете

Австралиецът проби още в началото на мача и направи още един брейк до края на първия сет, спечелен с 6-2. Във втората част Кирьос си биеше сервисите и търпеливо изчака мини брейк точката за 11-9 в решителния гейм №13.

Във втората среща Алекс де Минор взе бързо първия сет срещу Давид Гофен на нула. Белгиецът оказа сериозна съпротива в края на втората част, когато върна пробив и имаше няколко сетбола, посрещайки. Де Минор се наложи в тайбрека и приключи с интригата в отборната среща.

Испания се класира с лекота за 1/4-финал на "Купа Дейвис"

Иберийците приключиха с участието на миналогодишния шампион Хърватия

На двойки се изигра общо само един гейм. След него Джон Пиърс и Джордан Томпсън се признаха за победени от Сандер Жил и Йоран Флиеген, макар че поведоха в резултата.

Така в първия четвъртфинал днес на корт "Маноло Сантана" ще играят Канада и Австралия. Останалите срещи в Топ 8 са утре.