Стефанос Циципас отпадна от турнира по тенис на трева в германския град Хале с награден фонд от 2,275 милиона евро. В двубой от втория кръг представителят на Гърция, поставен под номер две в схемата, загуби със 7:5, 2:6, 4:6 срещу Ник Кириос.

Двубоят започна равностойно, а в 12-ия гейм на първия сет Циципас постигна решителен пробив, за да поведе в резултата.

Във втората част заемащият 65-та позиция в световната ранглиста австралиец на два пъти спечели подаването на своя противник и навакса изоставането си в мача.

Гришо се сбогува с турнира в Куинс

Българинът загуби от Ботик ван де Зандсхулп (Нидерландия) с 6:7(5), 3:6 за 88 минути

Двамата тенисисти сервираха уверено, но Кириос проби за 5:4 в третия сет, за да приключи срещата от първата си възможност след 126 минути.

Това е трета победа за австралийския тенисист в общо четири двубоя срещу Циципас, заемащ третата позиция в световната ранглиста.

В следващия кръг Ник Кириос ще се изправи срещу Пабло Кареньо Буста. Шестият поставен в схемата испанец се наложи с 6:4, 0:6, 6:3 Себастиан Корда (САЩ).