Кралят на клея Рафаел Надал не се спря и пред фантастичния Николас Алмагро на "Ролан Гарос". Победа със 7-6 (2) 7-6 (3) 6-4 за световния номер 2, който се класира на полуфиналите и се приближи само на две победи от първото място в ранглистата.

Надал и Алмагро направиха истинска реклама на тениса, а зрителите на "Филип Шатрие" ще помнят дълго този испански сблъсък. Алмагро стартира страхотно срещата и направи бърз пробив, но Надал съумя да го върне, а в последвалия тайбрек бе безапелационен.

Във втория сет двамата взимаха сравнително лесно подаванията си и отново тайбрекът трябваше да реши неговия изход. Надал за пореден път показа желязната си психика и не даде шанс на сънародника си да си помисли, че може да обърне развоя на срещата.

В третия сет Рафа и Николас продължиха да сипят неотразими диагонали и страхотна игра в защита. Така се стигна до 4-4, когато Алмагро се пропука и позволи Надал да вземе подаването му на нула. Рафа сервираше за мача и въпреки, че се бореше като лъв на корта Алмагро трябваше да се примири със загубата.

Съперник на Надал в полуфинала ще бъде победителят от двубоя Новак Джокович - Юрген Мелцер.