Новак Джокович не започна по възможно най-убедителния начин участието си на турнира от сериите "Мастърс" в Монте Карло.

Сърбинът измъкна победата срещу Пабло Кареньо Буста и се класира за четвъртфиналите на надпреварата.

Сръбската звезда се наложи с 6:2, 4:6, 6:4, а следващият му съперник е Давид Гофен, срещу когото няма нито една загуба в петте двубоя помежду им.

Рафаел Надал смаза Александър Зверев за ЧРД!

Надал смаза Саша Зверев за ЧРД!

Само 2 гейма за съперника на испанеца

Джокович имаше затруднения още от началото, но успя да отрази три точки за пробив, след което се възползва максимално от многото грешки на Кареньо Буста и взе първия сет.

На старта на втората част Ноле проби и всички очакваха бързо да затвори мача, но не така мислеше неговият противник, който обърна резултата с пет поредни гейма в своя полза. В същото време Джокович бъркаше елементарни топки и позволи на испанеца да се върне в мача.

Пабло Куевас елиминира Стан Вавринка още на 1/8-финалите в Монте Карло

Уругваец приключи The Man още на 1/8-финалите в Монте Карло

8 гейма, но нищо повече за швейцареца

Третият сет също не протече гладко за световния номер 2. Той дръпна с 4:2, но Кареньо Буста изравни и дори имаше два скрити мачбола.

В крайна сметка испанецът пропусна да поднесе поредната сензация в Монте Карло и Джокович продължава напред, а ако преодолее Гофен, най-вероятно на полуфиналите ще се изправи срещу Рафаел Надал.