Шампионът от миналогодишното издание на US Open Рафаел Надал продължава с победите си в турнира.

Испанецът се справи Жил Мюлер (Люксембург) със 7:6 (1), 6:1, 6:2, с което си осигури място на четвъртфинала. Мачът трябваше да започне във вторник, но беше прекратен заради дъжд. Вчера Мюлер изненадващо поведе с 3:0 гейма, но днес Надал не му остави почти никакъв шанс.

Рафа доведе първия сет до тайбрек, който спечели с изразителното 7:1 точки. Втората част, испанецът успя да вземе за 28 минути, в който осъществи два пробива. В третия сет Надал не показа никакви колебания и взе безпроблемно победата.

В спор за място на полуфинал шампионът от миналата година ще се изправи срещу Анди Родик.

В друг мач, Анди Мъри от Великобритания също се класира на четвъртфинал, след като победи Даналд Йънг (САЩ) с 6:2, 6:3, 6:3. Срещата също бе сред отложените от вторник заради дъжд. Вчера срещата между двамата бе прекратена при резултат 2:1 в полза на Йънг, но приказката за тъмнокожия американец официално приключи днес. Мъри ще се изправи срещу победителя от мача Джон Иснър (САЩ) - Жил Симон (Франция).