Рафаел Надал потвърди, че се намира в отлична форма от началото на новия сезон. В мач от втория кръг та турнира от сериите АТР 500 в Акапулко той се разправи с Паоло Лоренци с 6:1, 6:1. Мачът продължи малко повече от час. Матадора държеше инициативата през цялото време, така и не даде брейкбол на опонента си и бе на най-високо ниво от началото до края на срещата.

След два разменени гейма в първия сет бившият № 1 в света спечели 5 поредни, а с това и сета. Вторият сет се разви по същия сценарий. След равенство 1:1 Надал не остави никакви шансове на съперника си.

На четвъртфинал световният № 6 ще срещне Йошихито Нишиока, който победи Джордан Томпсън с 6:4, 3:6, 6:0.

Джокович и Надал започнаха с двусетови победи в Акапулко

Кирьос с обрат срещу Села

Час и 10 минути бяха нужни на Сам Куери да се справи с поставения под №5 в основната схема на турнира в Акапулко Давид Гофен 6:2, 6:3. В спор за място на полуфиналите американецът ще премери сили с Доминик Тийм или Адриан Манарино, които по-късно днес излизат на корта.

Белгиецът изигра непредсказуем сет, в който обаче през цялото време бе назад в резултата и така не успя да вземе подаването си. Гофен изостана 0-4 след два допуснати пробива, а до края двамата със съперника му си разменяха брейкбове - 2:6.

През втория сет серисът и на двамата се стабилизира. Единствен пробив на американеца за 5:3 се оказа решаващ.

Мачът си приключи и Ник Кирьос, който победи Доналд Йънг с 6:2, 6:4, а основната схема му отрежда, че в следващия етап ще играе с Новак Джокович или Хуан Мартин дел Потро.

Марин Чилич също продължава напред след успех в хърватското дерби срещу Борна Чорич 6:3, 2:6, 6:3.