Номер две в световната ранглиста Рафаел Надал извоюва трудна победа (3:6, 7:6(2), 7:5) над сънародника си Николас Алмагро в среща от 1/16-финалите на турнира по тенис за мъже от сериите "Мастърс" във френската столица Париж с награден фонд от 2.75 милиона евро.

На корта във френската столица Надал даде лесно първия сет, след като Алмагро проби сервиса на именития си съперник малко след началото на мача.

Във втората част на мача "левичарят от Майорка" се опълчи на Алмагро и доведе сета до тай-брек, който в последстви спечели със 7:2.

В решаващата фаза на срещата Надал започна силно, като проби сервиса на сънародника си още в първия гейм, но Алмагро му върна "услугата" във втория и в четвъртия гейм и натрупа преднина от 3:1, след което обаче не издържа на напрежението и позволи на именития си съперник да затвори мача със 7:5 в третия сет.

Така за място в четвъртфиналната фаза Надал ще спори с победителя от срещата между Томи Робредо и Томаш Бердих.