Защитаващият титлата си шампион Рафаел Надал започна с трудна победа тазгодишното си участие на Мастърса в Индиън Уелс. След като загуби първия сет в мача си срещу Радек Щепанек, испанецът все пак не допусна да се стигне до изненада и след обрат с 2:6, 6:4, 7:5 се класира за следващата фаза на турнира.

Двубоят не започна никак добре за световния №1, който във въпросната първа част играеше прекалено пасивно.

От втората част Рафа стабилизира играта си и не даде никакви шансове на чеха дори да достигне до брейкбол, губейки всичко на всичко само шест разигравания в своите подавания.

След 2 часа и 24 минути игра Надал си осигури място в трети кръг, където ще срещне Александър Долгополов в повторение на финала от Рио де Жанейро.