Световният номер 1 Рафаел Надал победи хърватина Иван Додиг с 6:3, 6:3 и по този начин се класира за четвъртфиналите на турнира в Барселона с награден фонд 2,1 млн. евро. Испанецът спечели мача за час и 23 минути. В следващия кръг Надал ще се изправи срещу своя сънародник Николас Алмагро, който победи Фернандо Вердаско с 6:3, 6:3 на осминафиналите.

Додиг започна равностойно мача си с  Надал. Испанецът обаче проби своя съперник в 5-ия гейм. Додиг веднага върна пробива, но силите му стигнаха до тук. Надал наложи своя стил на игра и не остави никакви шансове на хърватина.

„Трябва да работя още много, но този двубой със сигурност беше по-добър за мен от този в сряда. Чувствам се по-уверен и се движа далече по-добре на корта." - обясни Надал след победата си вчера.