Григор Димитров ще играе за втори път в кариерата си с намиращия се в прекрасна форма французин Лука Пуй.

Гришо: Шарапова получи това, което заслужаваше

Българинът обяви, че Маша липсва на тениса

Пуй се представи отлично на Откритото първенство на САЩ, където елиминира на осминафинал Рафаел Надал. По-късно през септември той спечели първата си победа от турнир на АТП в Метц, Франция.

23-годишният французин е №16 в ранглистата на АТП. Той е с 4 места по-наред от българина. В първия кръг французинът победи убедително Йен-Хсун Лу от Тайван с 6-1, 6-2.

преди 7 години в 13:40 ч.

6-7(3), 7-6(0), 6-4: Момчето от Хасково премина през трудни моменти, но този път показа психическа устойчивост и спечели. Превъзходството му в статистическите показатели е внушително.

преди 7 години в 13:35 ч.

6-7(3), 7-6(0), 5-4: Пуй е леко изнервен, но спечели на 30. Григор ще сервира за мача.

преди 7 години в 13:32 ч.

6-7(3), 7-6(0), 5-3: Първият задължителен сервис гейм е спечелен на нула.

преди 7 години в 13:30 ч.

6-7(3), 7-6(0), 4-3: Пуй се съпротивлява и с два силни сервиса измъкна подаването си. Преди това направи  и една двойан грешка.

преди 7 години в 13:26 ч.

6-7(3), 7-6(0), 4-2: Възходът на хасковлията продължава. Два гейма го делят от победата в мач, който беше на прага да загуби. Пуй не можа да вземе точка.

преди 7 години в 13:23 ч.

6-7(3), 7-6(0), 3-2: Решителен пробив. Григор имаше две точки за пробив. И при първата излезе на мрежата и завърши безапелационно.

преди 7 години в 13:21 ч.

6-7(3), 7-6(0), 2-2: Парадът на сервисите продължава. Григор продължава да е стабилен.

преди 7 години в 13:17 ч.

6-7(3), 7-6(0), 1-2: Този път Пуй беше бърз и спечели на 15. Това мач на трите тай-брейка ли ще бъде?

преди 7 години в 13:14 ч.

6-7(3), 7-6(0), 1-1: Отново българският сервис е на ниво и гейм на нула.

преди 7 години в 13:12 ч.

6-7(3), 7-6(3), 0-1: Българинът поведе с 15-30, но Пуй излезе от дупката и удържа подаването си.

преди 7 години в 13:05 ч.

6-7(6), 7-6(0): Тей-брейкът е спечелен на нула. При последната точка Гришо спаси няколко много трудни топки и завърши с минаващ удар.

Китайската публика е на крака. Има плаката на който пише: "Khaide Grigor! Davai Grisho!"

преди 7 години в 13:02 ч.

6-7(6), 6-6 (6-0): Григор е безапелационен във втория тай-брейк. Има шест сетбола.

Последно обновление в 13:02 ч. на 06.10

преди 7 години в 12:59 ч.

6-7(3), 6-6: Хасковлията направи страхотна минаваща за 30-30, но Пуй завърши гейма с два силни сервиса.

преди 7 години в 12:54 ч.

6-7)3), 6-5: Димитров е в подем и сега французинът ще трябва да сервира за оставане в сета. Иначе - тай-брейк.

преди 7 години в 12:52 ч.

6-7(3), 5-5: Пробивът е върнат в последния възможен момент. Пуй изпрати в аут топка, която се опита да завърши и мачът продължава.

преди 7 години в 12:48 ч.

6-7(3), 4-5: Гришо отново скри топката на Пуй от сервис и спечели на нула.

преди 7 години в 12:46 ч.

6-7(3), 3-5: Българинът достигна до 30-30. Притиснат той изпрати следващата топка в аут.

преди 7 години в 12:42 ч.

6-7(3), 3-4: Григор не показа смущение и спечели на 15. Има още две възможности за оставане в мача.

преди 7 години в 12:39 ч.

6-7(3), 2-4: Пуй затвърди пробива си. При равенство хасковлията сбърка топка, която трябваше да завърши.

преди 7 години в 12:33 ч.

6-7(3), 2-3: Димитров допусна пробив при първата възможност на французина. Той изпрати последната топка в аут.

преди 7 години в 12:28 ч.

6-7(3), 2-2: Пуй завърши с ас гейм, който премина през две изравнявания.

преди 7 години в 12:23 ч.

6-7(3), 2-1: Гейм на 15 за българина. Мачът продължава без пробиви.

преди 7 години в 12:20 ч.

6-7(3), 1-1: Пуй отговори със сервисгейм от четири разигравания.

Последно обновление в 12:21 ч. на 06.10

преди 7 години в 12:18 ч.

6-7(3), 1-0: За първи път Димитров имаше проблеми в гейм, в който подаваше, но се измъкна.

Последно обновление в 12:18 ч. на 06.10

преди 7 години в 12:10 ч.

6-7 (3-6): Момчето от Хасково изпрати топката в мрежата и загуби първия сет. Макар, че си вземаше по-лесно подаванията, Григор допусна двеа мини птобива в тай-брейка.

Последно обновление в 12:10 ч. на 06.10

преди 7 години в 12:06 ч.

6-6 (2-4): Французинът води с мини пробив.

преди 7 години в 12:03 ч.

6-6: Ас на хасковлията и ще се играе тай-брейк. До тук българинът стои по-добре в мача.

преди 7 години в 11:58 ч.

5-6: Отново две точки за бългаинът. И отново Пуй си взе подаването с по-агресивна игра.

преди 7 години в 11:56 ч.

5-5: Григор продължава със силните си сервиси и печели на нула.

преди 7 години в 11:52 ч.

4-5: Поредният бърз гейм. Сетът върви към тай-брейк. Българиниът ще сервира за оставане в първата част.

преди 7 години в 11:49 ч.

4-4: Четири бързи сервиса. Геймовете, вв които подава хасковлията са по-кратки.

преди 7 години в 11:46 ч.

3-4: Пуй завърши гейма с ас. Григор направи страхотно забиване за 30-40.

преди 7 години в 11:42 ч.

3-3: Българинът премина през някои дребни затруднения и за трети път изравни резултата.

преди 7 години в 11:37 ч.

2-3: Гришо имаше точка за пробив. Последната топка българинът изкара в аут.

преди 7 години в 11:33 ч.

2-2: Малко по-трудно, но хасковлията удържа подаването си.

преди 7 години в 11:27 ч.

1-2:Отново французинът спечели подаването си трудно. Пуй е по-агресивен, но прави повече грешки.

преди 7 години в 11:23 ч.

1-1: Бърз сервис гейм за Димитров. Последната топка беше завършена блестящо.

преди 7 години в 11:20 ч.

0-1: Пуй спечели първото си подаване в гейм, който премина през няколко изравнявания.