Григор Димитров приключи участието си на турнира в зала в Стокхолм. Гришо загуби полуфинала си в надпреварата срещу Хуан Мартин дел Потро.

Аржентинецът спечели двубоя "чисто" - 6:4, 7:5, като в определени моменти от сблъсъка се виждаше, че не е съвсем безпогрешен, но в крайна сметка наложи волята си над българския си съперник.

Вторият поставен Димитров има само един спечелен сет срещу Кулата от Тандил след вече 4 изиграни мача.

Снимка 258968

Източник: БГНЕС

Сблъсъкът започна с пробив за Дел Потро, който беше затвърден още в следващия гейм.

Въпреки трудното начало Гришо поизравни играта и на свой ред проби опонента си при 2:3 в полза на аржентинеца.

Преминалият през редица перипетии в последните няколко сезона гигант обаче не само спечели подаването на Григор, но и целия сет, въпреки допуснатата двойна грешка малко преди края на първата част от сблъсъка.

Гришо стартира втория сет с гейм на нула, но Хуан Мартин не даваше каквито и да било индикации, че би приел друг краен резултат в този мач, освен победата. Исполинът изглеждаше безкрайно уверен в способностите си, като явно бе решен да стигне не само до успеха днес, но и да вдигне трофея в надпреварата.

Това му поведение, а в същото време напрегнатата игра на Димитров, гарантираха нов превес в резултата за Дел Потро, който проби опонента си при 5:5, а след това му остана единствено да финишира без грешки в собственото си представяне. Така и стана.

Срещата беше първа в програмата на централния корт на зала "Кунглига Тенисхален" в шведската столица.

Във втория полуфинал играят Александър Зверев и Джак Сок.

преди 7 години в 15:58 ч.

5:7, 4:6.
Хуан Мартин дел Потро ще играе втори финал за годината! Победа за аржентинеца срещу Григор Димитров.

преди 7 години в 15:53 ч.

5:6 (4:6).
Уникална грешка на Григор Димитров, която дава шанс на опонента му да спечели срещата при подаването си.

преди 7 години в 15:48 ч.

5:5 (4:6).
Снаряд след снаряд за Дел Потро и 5:5! Григор поведе в гейма, но в последствие допусна обрат и отстъпи пред аржентинеца.

преди 7 години в 15:44 ч.

5:4 (4:6).
Гейм на нула, завършил с ас за Димитров! Летящ Григор!

преди 7 години в 15:42 ч.

4:4 (4:6)!
Нов пробив за Гришо в мача! Дел Потро не иска да повярва на случващото се на корта! Това ли е мигът на Димитров?

преди 7 години в 15:35 ч.

3:4 (4:6).
Пробив! Хуан Мартин повежда в резултата в един доста неприятен момент от сблъсъка.

преди 7 години в 15:31 ч.

3:3 (4:6).
Ново равенство. Сега и Димитров не е доволен от решенията на арбитрите. Въпреки това резултатът няма как да бъде коригиран.

преди 7 години в 15:28 ч.

Снимка 258960

преди 7 години в 15:25 ч.

3:2 (4:6).
Българинът излиза напред в резултата. Геймът "висеше" до последно, но в крайна сметка, с чудесна игра от основната линия, Димитров стигна до успеха в него.

преди 7 години в 15:18 ч.

2:2 (4:6).
40:30 за Дел Потро и резултатът във втория сет е изравнен.

преди 7 години в 15:13 ч.

2:1 (4:6).
Гейм за Гришо! Дел Потро изрази неколкократно несъгласието си с решенията на съдиите, като дори предупреди арбитъра на стола, насочвайки ракетата си към него, имитирайки стрелба с пушка.

преди 7 години в 15:06 ч.

1:1 (4:6).
Оспорван гейм, но Дел Потро все пак спечели подаването си.

преди 7 години в 15:02 ч.

1:0 (4:6).
Григор Димитров стартира уверено втората част от сблъсъка. 40:0!

преди 7 години в 15:00 ч.

Хуан Мартин дел Потро не дава каквито и да било индикации, че би приел друг краен резултат в този мач, освен победата. Гигантът изглежда безкрайно уверен в способностите си, като явно е решен да стигне не само до успеха днес, но и да вдигне трофея в надпреварата.

преди 7 години в 14:58 ч.

4:6.
Нов гейм на "0". Шансовете на Гришо за краен успех в двубоя намаляват драстично.

преди 7 години в 14:54 ч.

4:5.
Безкомпромисен Гришо не дава шанс на съперника си и след 40:15 остава в мача.

преди 7 години в 14:51 ч.

3:5.
Димитров не успя да върне решителна топка в половината на опонента си и преднината на аржентинеца става сериозна.

Последно обновление в 14:51 ч. на 22.10

преди 7 години в 14:45 ч.

3:4.
Дел Потро отговори подобаващо. 40:30 в полза на аржентинския гигант.

преди 7 години в 14:41 ч.

3:3!
Григор върна пробива! 40:15 за Гришо при подаването на Дел Потро! Следващият гейм ще е определящ за развоя на първия сет!

преди 7 години в 14:36 ч.

2:3.
Григор показа какво може, след като бе на път да изпусне инициативата при собственото си подаване.

преди 7 години в 14:31 ч.

1:3.
Гейм на "0" за Дел Потро. Хуан Мартин използва цялата дължина на корта и пласира уникални топки по правата, с които не оставя много шансове на съперника си.

преди 7 години в 14:27 ч.

1:2.
Григор се връща в мача! 40:30 в полза на българина.

преди 7 години в 14:23 ч.

0:2.
Дел Потро затвърждава пробива. Гейм на 15 за Хуан Мартин.

Последно обновление в 14:24 ч. на 22.10

преди 7 години в 14:20 ч.

0:1!
Пробив за Дел Потро още в началото на мача, след успех с 40:30 в откриващия гейм.