Александър Зверев отпадна от турнира по тенис на твърди кортове във Виена с награден фонд 2,47 милиона евро. Шампионът от 2022 година и поставен под номер 1 в схемата отстъпи драматично с 6:2, 6:7 (5), 4:6 срещу Лоренцо Музети за два часа и 35 минути.

Германският представител допусна пробив в десетия гейм на третия сет, който се оказа последен в двубоя. 22-годишният италианец, който заема шеста позиция в основната схема и направи 35 печеливши удара, навакса пасив от 0:3 в тайбрека на втория сет, давайки начало на обрата в двубоя.

Следващият съперник на Лоренцо Музети ще бъде седмия в схемата Джак Дрейпър. Британецът елиминира чеха Томаш Махач след 6:3, 3:6, 6:1. Дългият повече от два часа мач изтощи физически 22-годишния Дрейпър, който се класира за осмия полуфинал в кариерата си на ниво АТП.

Карен Хачанов също се класира за предпоследната фаза на турнира в австрийската столица. Руснакът се наложи с 6:1, 6:4 срещу Лоренцо Музети от Италия за 80 минути, постигайки три пробива.

Следващият противник на Хачанов ще бъде победителят от двубоя между Якуб Меншик и поставения под номер 2 в схемата Алекс де Минор.