Гарбине Мугуруса и Каролине Возняцки изиграха един от най-зрелищните и оспорвани сетове от схемата при жените на Miami Open, но испанката се оттегли от двубоя, след като загуби тайбрека с 1:7 точки. Добрата новина в случая, доколкото може да има добра новина е, че вероятно не става дума за завръщане на болките в глезена, които измъчват световната №6 от края на миналия сезон. Микрофоните край корта по-скоро уловиха, че Мугуруса се оплакваше от болки в корема и замаяност.

Возняцки продължава на четвъртфинал срещу Луцие Шафаржова.

Анджелик Кербер си осигури място на четвъртфиналите след сравнително лесна победа с 6:2, 6:2 над световната №87 Риса Озаки. Японката тръгна от квалификациите в Маями и изигра шестия си пореден мач в турнира, след като успя да победи съпернички като Кики Бертенс и Юлия Гьоргес, но днес нямаше никакъв шанс. Мачът продължи едва 61 минути.

Анжелик Кербер ще играе с квалификантка на осминафинал в Маями

По-голямата сестра Уилямс също продължава напред

Поставената под №2 в основната схема Каролина Плишкова прелетя в чешкото дерби с Барбора Стрицова с 6:1, 6:4 и се класира за четъртфиналите. Световната №3 си свърши работата за час и 10 минути и си върна на сънародничката си за поражението в Бирмингам през миналия сезон.

Плишкова очаква на четвъртфиналите Миряна Лучич-Барони, която елиминира Бетани Матек-Сандс със 7:5, 6:4.

Напред продължава и друга чехкиня - Луцие Шафаржова, която записа 7:6(5), 6:1 над Доминика Цибулкова, поставена под №4. Интрига имаше единствено в първия сет, което се вижда и от резултата. Шафаржова на два пъти повеждаше с пробив, но Цибулкова го връщаше веднага, за да се стигне до тайбрек. След като спечели дългия гейм Шафаржова повече не изпусна инициативата и ще играе с Каролине Возняцки в следващата фаза.

Винъс Уилямс отново показа великолепна форма и не остави никакви шансове на Светлана Кузнецова - 6:3, 7:6(4). Очертава се изключително интересен четвъртфинал между Кербер и Винъс Уилямс.