Григор Димитров ще срещне германеца Миша Зверев в първия си мач на турнира "Мастърс" 1000 в Синсинати.

Валверду: Григор Димитров трябва да свиква с напрежението

"Сезонът на трева определено не премина според очакванията ни"

Зверев победи босненеца Дамир Джумхур с 6-3, 6-4 за 1 час и 10 минути. Роденият в Москва германец имаше пълно превъзходство в мача, като направи 3 пробива от 9 възможности. Зверев поведе с 2-0 още в началото на мача. Джумхур успя да направи един брейк при единствената си възможност в мача и да поведе с 2-0 в началото на втория сет, но Зверев бързо обърна резултата на 5-3 с два пробива. Германецът затвори срещата при втория мачбол.

Григор е срещал по-големият брат Зверев три пъти през миналата година и винаги печелеше. За последен път двамата играха един срешу друг на четвъртфинал в Стокхолм през ноември 2017 година.