Босненецът Мирза Башич стана вторият квалификант осигурил си участие на четвъртфинал на Sofia Open 2018. Той отстрани поставения под №4 германец Филип Колшрайбер със 7-5, 7-6(5)) след 1 час и 42 минути игра. Колшрайбер стана най-силният тенисист напуснал надпреварата до момента.

Всички резултати на Sofia Open 2018

Схемата е за 28 тенисисти, като четирима прескачат първия кръг

В първия сет и двамата печелеха подаванията си сравнително лесно. Башич повече с технична и точна игра, а Колшрайбер с неотразими сервиси.

Но преди да се стигне до изглеждащия неизбежен тайбрек босненецът направи три страхотни отигравания и поведе с 0-40 в 12-ия гейм. Колшрайбер спаси със сервиси първите две точки, но при трета се предаде пред точността на съперника си. Башич спечели първия сет със 7-5 за 44 минути.

Снимка 338911

Геймовете във втората част бяха по-дълги, но само един път Башич поведе с 15-40 . Тогава неспасяемите сервиси на Колшрайбер го извадиха от ситуацията.

Така се стигна до тайбрек. В него една точка определи победителя. До 5-5 и двамата печелеха сервисите си, като пропускаха удобни топки за мини пробив. И той дойде в предпоследното разиграване. Башич излезе на мрежата след страхотен ретур и завърши. Неспасяемият сервис му осигури победната точка за 7-5 в дългия гейм.

Победителят ще играе в петък срещу по-добрия от утрешния сблъсък между двамата партньори на двойки - Максимилиан Мартерер (Германия) и Жоао Соуза (Португалия). Това ще бъде пети мач за Мирза Башич на Sofia Open 2018.