Мирза Башич стана вторият квалификант, класирал се за полуфинал на Sofia Open 2018. Босненецът победи Максимилиан Мартерер със 6-4, 4-6, 6-3 и утре ще играе със Стан Вавринка. Срещата е с начален час 18:10.

Всички резултати на Sofia Open 2018

Схемата е за 28 тенисисти, като четирима прескачат първия кръг

Мачът започна с много мощни сервиси и на двамата. Все пак до пробив в първия сет се стигна. В последния десети гейм Башич успя да вкара добри ретури и накара съперника си да бърка. Босненецът взе сета със 6-4 за 38 минути. Той реализира единствената възможност за брейк в цялата част. Точките при посрещане бяха 7 на 6.

Мартерер проби в началото на втората част. Това се оказа решаващо и той върна сета след 6-4.

В третата част отново сервисите бяха над всичко. Но в осмия гейм Башич успя да оползотвори втората появила се възможност за пробив след двойна грешка на Мартерер. Това се оказа достатъчно и босненецът извика с всичка сила след 1 час и 43 минути.

Мирза Башич влезе в топ 100 след днешната си победа. Той е много агресивен играч и може да създаде главоболия на големия фаворит за титлата Стан Вавринка.