Хърватската ветеранка Миряна Лучич-Барони продължава прекрасното си представяне през тази година. Снощи тя сложи край на мечтите на представителката на домакините Шелби Роджърс, като я победи с 6-7(1), 6-1, 6-1 в четвъртфинален мач от турнира на зелен клей в Чарлстън, САЩ.

35-годишната Лучич-Барони стана единствена поставена в схемата, която достигна до полуфинал. Миряна е поставена под №11. Шелби Роджърс спаси два сетбола в първата част и успя да я измъкне след тайбрек. След това хърватката спечели 10 последователни гейма и се наложи убедително.

Снимка 286233

№5 Каролине Возняцки загуби от латвийката Йелена Остапенко с 2-6, 4-6. Датчанката поведе с 2-1 в първата част, но №66 в света Остапенко взе следващите пет гейма. Във втория сет Возняцки спаси мачбол при 3-5, но отстъпи в следващия гейм.

В другите срещи 19-годишната рускиня Дария Касаткина изненада №10 румънката Ирина Камелия Бегу с 6-4, 6-1, а Лаура Зигемунд от Германия се справи с латвийката Севастова с 6-2, 6-4.