Канадецът Милош Раонич се класира за полуфинала на турнира от АТП в Делрай Бийч (САЩ). Тази нощ той елиминира в три сета британеца Кай Едмънд с 4-6, 6-3, 6-4.

Раонич отбеляза скромните за него 10 аса срещу 4 на съперника си. Мачът продължи 1 час и 39 минути. Двамата се срещнаха за първи път по между си.

Канадецът ще играе довечера с аржентинеца Хуан Мартин дел Потро, който отстрани действащия шампион Сам Куери с 7-5, 7-5.

По-рани Джак Сок спечели изцяло американския четвъртфинал срещу Стив Джонсън с 6-4, 7-6(4). Сок ще играе с друг американец - Доналд Йънг. Сок няма загубен сет на турнира и ще се опита да стане победител в Делрей Бийч за втори път.

Жо-Вилфред Цонга детронира Жил Симон и ще спори с Ник Кирийос на полуфинал

Довечера са останалите два четвърфинала в Марсилия

Доналд Йънг продължи без да играе. Неговият съперник Стив Дарси се оттегли от турнира мотивирайки се с лични причини.

През миналата година Григор Димитров игра полуфинал в Делрай Бийч, който загуби от американеца от индийски произход Раджив Рам с 4-6, 3-6.