Димитър Кузманов записа нова впечатляваща победа и се класира за четвъртфиналите на турнира по тенис от сериите "Чалънджър" на червени кортове в чешката столица Прага с награден фонд 45 730 евро.

Националът на България се наложи с 6:1, 7:5 над поставения под номер 2 в схемата и номер 132 в света Нуно Боргес от Португалия. Срещата продължи час и 26 минути.

В първия кръг Кузманов елиминира с 6:1, 6:3 Илия Марченко от Украйна (бивш номер 49 в световната ранглиста).

Срещу Боргес българинът започна блестящо и поведе с 5:0 гейма. След това той затвори първата част с 6:1 за 32 минути игра.

Боргес поведе с 4:1 гейма във втория сет, но Кузманов успя да изравни за 4:4. Пловдивчанинът проби отново за 6:5, а след това на собствен сервис затвори мача в своя полза.

На четвъртфиналите Кузманов ще играе срещу Максимилиан Мартерер от Германия (№209 в световната ранглиста) или Мартин Крумих от Чехия (№602).