Даниил Медведев прекъсна серия от шест поредни загуби на клей в Тура на ATP и се класира за третия кръг на турнира по тенис на клей от сериите "Мастърс" в Мадрид с награден фонд 2.6 милиона евро.

Поставеният под №2 Медведев записа първи успех в третото си участие в испанската столица след 4:6, 6:4, 6:2 над представителя на домакините Алехандро Давидович Фокина след почти два часа и четвърт игра.

Виктория Томова с блестяща победа във Франция

Българката срази номер 90 в света Кристина МакХейл

В първия си мач от края на март руснакът пропиля пробив аванс при 3:2 и допусна обрат в първия сет, в който се възползва от едва една от седемте си възможности за брейк.

Във втората част Медведев пак допусна да бъде застигнат от 3:1, но в седмия гейм проби отново и запази аванса си, за да изравни резултата.

В третия сет той дръпна с 5:1 и нямаше особени проблеми да затвори мача.