Руснакът Даниил Медведев се класира за първи път в кариерата си за полуфиналите на турнира по тенис на твърда настилка от сериите "Мастърс" в Индиън Уелс (САЩ) с награден фонд 8,8 милиона долара.

Поставеният под номер 5 Медведев надделя над 23-ия в схемата испанец Алехандро Давидович Фокина с 6:3, 7:5 и записа 18-а поредна победа.

Руснакът изкълчи десния си глезен при трудния успех в три сета над германеца Александър Зверев в предишния кръг и дори обмисляше да се откаже, но въпреки проблемите стигна до успеха.

Медведев надви Зверев в гладиаторски мач на Индиън Уелс

Руснакът със 17-та поредна победа в Тур-а

"Радвам се, че нямах особени болки в глезена по време на мача, защото при загрявката определено чувствах сериозен дискомфорт. Но реших да играя, знаех, че ще опитам. В загрявката не се движех добре, взех обезболяващо и това може би помогна. С течението на мача се чувствах все по-комфортно. Двубоят като цяло беше истинска лудост, мога да говоря за него 15 минути, но просто съм щастлив, че стигнах до победата в таи трудна срещи и при тези условия с вятъра", коментира Медведев.

Руснакът поведе с 3:0 и запази предимството си до края на първия сет, а във втората част отрази всичките шест брейкбола на съперника, включително се измъкна от 0:40 при собствен сервис в осмия гейм. Той успя да пробие за 7:5, с което си осигури успеха.

За място на финала Медведев ще срещне представителя на домакините Франсес Тиафо, който отстрани шампиона от 2021 година и десети в схемата Камерън Нори (Великобритания) с 6:4, 6:4.

Поставеният под номер 14 Тиафо ще играе за първи път на полуфинал в сериите "Мастърс". Той има четири загуби в четири мача срещу руския си съперник досега.