Асовете на руския тенис Даниил Медведев и Андрей Рубльов постигнаха победи над испанци и се класираха за четвъртия кръг на турнира от сериите "Мастърс 1000" в Рим.

Поставеният под номер 3 в схемата Медведев се наложи над Бернабе Сапата Мирайес с 3:6, 6:1, 6:3 за час и 55 минути. Медведев, който до неделя никога в кариерата си не бе печелил мач във Вечния град, изигра слаб първи сет, в който допусна два пробива и го загуби с 3:6.

Даниил Медведев: Нямам достатъчно време за мачовете на клей

Определено да подобря повратливостта си, споделя той

Бившият водач в световната ранглиста обаче вдигна много нивото си на игра след това и не остави особени шансове на намиращия се на 38-мо място в ранглистата Сапата Мирайес. Медведев регистрира по два пробива и в двата сета и не загуби подаването си нито веднъж, с което му бе повече от достатъчно за победата.

В следващия кръг Медведев ще играе с победителя от двойката между Джей Джей Улф от САЩ и Александър Зверев от Германия.

Номер 6 в схемата Андрей Рубльов също имаше колебания в първия сет на мача си с Алехандро Давидович Фокина, но го преодоля след 7:6(10), 6:3.

Даниил Медведев е 1/8-финалист в Мадрид

Руснакът постигна обрат срещу своя сънародник Александър Шевченко

Руснакът първи стигна до пробив при 4:3 гейма, но допусна да загуби предимството си веднага след това. В тайбрека Давидович Фокина поведе с два минипробива и имаше три поредни сетбола при 6:3 точки, но Рубльов се спаси и измъкна първата част след 10:8 точки.

В началото на втория сет Рубльов проби, поведе с 3:0 и макар в последния гейм Давидович Фокина да имаше възможност да направи брейк на свой ред, това не стана и победата отиде на сметката на руснака.

Съперник на Рубльов в следващия кръг ще бъде Яник Ханфман от Германия.

Наградният фонд на турнира в Рим е малко над 7,7 милиона евро.